Męskie perfumy z akordami skórzanymi

Akordy skórzane wykorzystywane są przez wielu projektantów perfum dedykowanych panom. Pozwalają one uzyskać wyraziste zapachy w wyrafinowanym stylu. Te mocne nuty najczęściej tworzą bazę, która stanowi najtrwalszy element pachnidła. Siłą takiego dodatku jest to, że zapach staje się bardzo zmysłowy, dlatego najczęściej stosowany jest w perfumach na wieczór.

Akordy skórzane – od rękawiczek do perfum

Nuty skórzane pojawiają się w produktach wielu ekskluzywnych marek. Zawierają je m.in. meskie perfumy od Armaniego, Diora oraz Givenchy. Te wyraziste akordy wcale jednak nie pojawiły się dopiero wraz z intensywnym rozwojem laboratoriów chemicznych w XX wieku. Ich historia sięga wieku XVI. To wtedy francuscy rzemieślnicy, produkujący eleganckie rękawiczki dla arystokratów, postanowili nasączać naturalną skórę mieszankami wyrafinowanych olejków eterycznych, aby zlikwidować jej nieprzyjemną woń. Piżmo, cywet i ambra tworzyły orientalną mieszankę, która, w połączeniu ze skórą, stała się nowym synonimem luksusu.

Francuski pomysł wykorzystano w branży perfumeryjnej w 1781 roku na rozkaz angielskiego króla Jerzego III, któremu bardzo przypadł do gustu oryginalny aromat skórzanych rękawiczek. Zamówił on perfumy o podobnej woni. To wtedy zaprojektowano Royal English Leat. Te ekskluzywne perfumy skórzane szybko zdobyły rynek i stały się prawdziwym hitem wśród elit. Produkowane są one do dzisiaj i stanowią prawdziwą legendę.

Męskie perfumy skórzane – wyrafinowane i zmysłowe

Współczesne perfumy skórzane zawierają misterne kompozycje syntetyków produkowanych w najbardziej zaawansowanych laboratoriach. Wyraziste akordy skórzane łączą m.in. aromat olejku jałowcowego, brzozy, kostoreum, styraksu i labdanum oraz zamszu.


Nuty skórzane są łączone z kompozycjami drzewnymi, korzennymi i kwiatowymi. To pozwala stworzyć ciepłe i bardzo zmysłowe pachnidła. Akordy skóry można znaleźć m.in. w perfumach Gentelman Fivenchy, Code Men Armaniego, To Measure Gucciego czy Kouros Y.S. Laurenta.

Komentarze